Problem z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty jest przewlekłą i zapalną chorobą skóry dotykającą osoby w wieku dojrzałym, ale coraz częściej występuje również u ludzi po 20-30 r.ż. Jego podłożem jest nadmierne wydzielanie łoju i zaburzenia związane z pękaniem naczynek krwionośnych. Brak odpowiedniej pielęgnacji, nieodpowiednia dieta czy promieniowanie słoneczne są tylko nielicznymi czynnikami, które prowadzą do uciążliwego rumienia oraz występowania grudek i krostek.

W zależności od stanu skóry.

różowaty trądzik.jpg

Z jakiego zabiegu skorzystać?

Zalecane zabiegi na trądzik różowaty

W przypadku terapii (Trądzik różowaty) bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi, takie jak:

Skąd biorą sie problemy?

Częste przyczyny trądziku różowatego

Lepiej eliminować przyczyny niż leczyć skutki, czyli geneza stanu zapalnego:

  • grudki i krostki
  • permanentny rumień

Krok po kroku

Jakie są etapy?

  • Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji

    Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.
  • Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta

    Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.
  • Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty

    Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.
  • EfektyRegularność i zaangażowanie

    Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.

Obopólna współpraca

Nasze efekty walki z trądzikiem różowatym

Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!

Polecany produkt

Stała suplementacja

LACTO Tonik przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji odwodnionej, wrażliwej i naczynkowej skóry. Kwas laktobionowy nawilża i wzmacnia ochronną barierę naskórkową. Dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji i zwiotczeniu skóry. #PEELMISSION

  • Poj. 200 ml
  • Cera wrażliwa, cera naczynkowa, cera odwodniona i sucha
  • KWAS LAKTOBIONOWY, HYDROLAT Z KWIATU JAŚMINU WIELKOKWIATOWEGO, NIACYNAMID
lacto.webp

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę unikać słońca przy trądziku różowatym?

Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników środowiskowych, które zaostrzają objawy trądziku różowatego. Słońce rozgrzewa skórę, prowokując rumień i przyspieszony przepływ krwi. Promieniowanie UV pobudza nadprodukcje reaktywnych form tlenu, które podtrzymują reakcje zapalne i degradują macierz międzykomórkową skóry. Obowiązkowe jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, nakrycia głowy, unikanie przebywania na zewnątrz w najwyższym nasłonecznieniu w ciągu dnia. Wybierajmy filtry mineralne oparte na tlenku cynku i dwutlenku tytanu, które wykazują mniejsze właściwości drażniące dla wrażliwej skóry.

Czy nieodpowiednia dieta i stres mogą nasilić trądzik różowaty i rumień? Czy jest coś jeszcze, czego powinnam unikać?

Niestety, oba te czynniki nasilają trądzik różowaty, jak również obniżają skuteczność leczenia. Stres pobudza również wspomniane wcześniej reaktywne formy tlenu. Szkodzą nam także potrawy pikantne, potrawy tłuste, pomidory, nabiał, czekolada, owoce cytrusowe i alkohol. Wszystkie powyższe czynniki pobudzają aktywność gruczołów łojowych, a także sprzyjają rozszerzeniu naczyń krwionośnych i pogłębiają rumień. Do czynników chroniących zalicza się kawę przez wzgląd na zawartość polifenoli. 
Jakich czynników należy również unikać: 
Promieniowania ultrafioletowego. 
Zanieczyszczonego powietrza i dymu tytoniowego. 
Gorącego powietrza z urządzeń (suszarka, piekarnik). 
Agresywnej pielęgnacji osłabiającej płaszcz hydrolipidowy. 
Gorących kąpieli i sauny. 
Wiatru i mrozu.

Na jakie składniki aktywne w kosmetykach zwrócić szczególną uwagę?

Terapię farmakologiczną trądziku różowatego warto wspomóc przede wszystkim składnikami aktywnymi, które wykazują działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, wzmacniające barierę naskórkową, antyseptyczne i chroniące przed promieniowaniem UV. Pielęgnację skóry naczyniowej warto ułożyć sięgając po takie składniki aktywne, jak na przykład: 

  • witamina C (stabilna olejowa postać tetraizopalmitynianu askorbylu) wykaże najmniejsze drażnienie, 
  • kwas azelainowy i jego pochodna azeloglicyna, 
  • glukonolakton, 
  • niacynamid (B3), 
  • witamina E, K, PP, 
  • wyciągi z alg, kasztanowca (escyna), arniki, kadzidłowca, białej herbaty, wąkroty azjatyckiej.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz

Wybierz placówkę(opcjonalnie)

0

This site is protected by reCAPTCHA
and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

* - Pole obowiązkowe